english czech

Do Londýna na nákupy

Vydáno dne 16/08/2019 v 5:03 pm

Londýn a nákupy

Je opravdu reálné letět do Londýna jen na nákupy? Vždyť je to do Londýna nějakých 1200 km. Vyplatí se to? – Toto jsou otázky, které si pokládá mnoho lidí. Pojďme se tedy zaměřit na nákupy v Londýně, zda to je vůbec možné.

Jak to je s letenkami?

V současné době je několik leteckých společností, které létají z Prahy do Londýna. Jedná se o klasické aerolinky nebo nízkonákladové, které létají v různé časy. Dostanete se tam i z několika dalších letišť v České Republice – z Brna, Pardubic a Ostravy.

Létala jsem z Pardubic se společností Ryanair. Z Pardubic to létalo od cca 270 Kč za jednosměrnou letenku na letiště Londýn – Stansted. Z Londýna – Stansted to letělo zpět od £9.90. Přes léto 2019 Ryanair přestal létat a tak není jisté zda bude do budoucna opět létat z Pardubic.

Londýn má 5 letišť, na které se můžete z Prahy dostat. Nejlevnější letenka neznamená nejlevnější cestu do Londýna. Může se stát, že levná letenka je na úplně odlehlé londýnské letiště a cesta do centra Londýna autobusem nebo vlakem vás vyjde podstatně dráž, než když si třeba připlatíte nějakou tu korunu buď za jinou letenku v jiný čas na jiné londýnské letiště, nebo nasednete v ČR na éro v jiném městě a poletíte na letiště Stansted.

Stansted je od londýnského Stratfordu vzdálen hodinu cesty autobusem a jízdenka se dá pořídit v průměru okolo £5 .

Kdy je vhodné letět?

Leden – to je skvělý měsíc, kdy jsou levné letenky a jsou totální výprodeje. Seženete parádní kousky za super ceny. Navíc díky tomu, že není sezóna, seženete i levné ubytování.

Srpen/září – přelom těchto měsíců je také vhodný k nákupům. Nejvíce narazíte na výprodeje letních outfitů. Letenky i ubytování může být dražší, jelikož je ještě sezóna.

Listopadový BLACK FRIDAY – ano i tyto předvánoční výprodeje jsou také v Londýně. Tento den připadá na 4. pátek v měsíci listopadu.

Kam na nákupy?

Z mých zkušeností vychází nejlépe právě Stratford. Zde se nachází největší nákupní centrum Westfield. Naproti tomuto obřímu středisku je malé obchodní centrum Stratford Shopping Centre. Stratford se nachází v 2. zóně, tzn. do centra na Oxford Circus, kde je známá Oxford Street, se dostanete metrem za 20 minut.

Rady, kde dobře nakoupíte

Většinu z těchto uvedených obchodů najdete právě na Stratfordu, nebo v jeho blízkém okolí.

Nejraději v Londýně nakupuji pro děti a úplně nejvíc a nejlíp se mi zde nakupuje pro holčičky. Do Londýna také létám pro bezlepkové potraviny. Je tu totiž široký výběr kvalitních produktů. Pokud už v Londýně budete a musíte dodržovat bezlepkovou dietu, určitě si nezapomeňte domů dovést i něco bezlepkového. Ráda taky zde nakupuji dárky (nejen na Vánoce) ať už v podobě oblečení, dekorací do bytu, kosmetiky nebo i kabelek.

Obchodní centra

Neslavnější londýnskou ulicí pro nákupy je Oxford Street – tato několikakilometrová ulice je lemovaná ochody různých značek a také nákupními centry. Naleznete zde Primark, Top Shop, H&M, Debenhams, Forever 21, Bershka, Zara, New Look, Next, Marks&Spencer, John Levis, Pandora, Swarovski, LUSH, Tesla a mnoho mnoho dalších. Také je zde plno fast foodů, restaurací, barů, apod. Skoro na každém kroku tu najdete obchůdky se suvenýry.

Další čtvrtě vhodné k nákupům

Jak je to s ubytováním?

Máte několik možností, kde se ubytovat – hotely, apartmány, hostely. Bohužel Londýn je na ubytování velmi drahý. Přespání v levnějším hotelu seženete od 1200 Kč na noc, což vám může zamávat s rozpočtem. Naštěstí to jde to i levně a to, že jste ubytovaný v soukromí u někoho, kdo má volnou postel, pokoj, nebo celý byt.

Rady na závěr

Díky stále klesající libře jsou nákupy v Londýně levnější a levnější. Tak neváhejte a leťte do Londýna.

Šťastný let a parádní nákupy přeje

Jajda

Follow us on Instagram