english czech

Lovaň

Vydáno dne 27/08/2019 v 12:41 pm

Při návštěvě Bruselu jsme měli jeden den volna, ale nechtělo se nám dlouze cestovat. Zvolili jsme si Lovaň, díky spoustě kladných ohlasů na internetu.

Cesta do Lovaně

Do Lovaně se nejrychleji dostanete vlakem. Z nádraží Bruxelles Midi jste tam za necelých 30 minut. Pokud si koupíte víkendovou jízdenku, tak jezdíte až o polovinu levněji – nás vyšla zpáteční jízdenka na € 6.60 na osobu.

Čím je Lovaň zajímavá?

Tohle město je neuvěřitelně živé a to zejména díky studentům i turistům. Studenti zde dochází na nejstarší belgickou univerzitu a turisté míří do Lovaně za pivem, gastronomií i historií.

Navštívit můžete pivovar Stella Artois, kde si můžete zamluvit prohlídku i s ochutnávkou piv. V Lovani se také konají pivní festivaly. 

V centru na Vás čeká plno restaurací, kaváren i barů. V případě, že máte hlad, tak určitě navštivte náměstí Oude Markt nebo ulici Muntstraat, kde je plno stravovacích zařízení s venkovním posezením. Lovaň jsme navštívili v sobotu a tak jsme měli štěstí i na trhy.

Na náměstí Grote Markt je nádherná radnice ve stylu gotiky. Naproti si můžete prohlédnout kostel sv. Petra. Nádherný pohled na město nabízí zvonice univerzitní knihovny. Pokud budete mít štěstí, tak můžete slyšet znít všechny zvony – věž má celkem 63 zvonů. Přístup na věž je omezený, není zde výtah.

Skvělým místem pro odpočinek je botanická zahrada, kde je vstup zdarma. Můžete si odpočinout u jezírka s japonskými kapry, prohlédnout si expozici bylin, nebo si projít skleník s tropickými a subtropickými rostlinami.

Pokud máte rádi parky a zbude Vám trocha času, navštivte Abbey Park. Nám už to bohužel časově nevyšlo, tak snad někdy příště. 🙂

Byly jste také v Lovani? Jak se Vám tam líbilo? A jaké další město stojí za návštěvu? Napište nám prosím další tipy co příště navštívit.

Mějte se fajn, Jajda

Follow us on Instagram